piątek, 2 września 2011

Parówkowe Love ;)

Szczerze powiedziawszy, to nie wiem, czemu jeszcze tego nie dodałam. Dawno temu zakochałam się w parówkach tak podanych przez Smaczną Pyzę i koniecznie musiałam je zrobić.
Ok, są fajne. Tak, wyglądają świetnie. Nie, nie wolno ich robić na stalowej patelni (wrrrr....., jak ja kocham teflon). Ja nie wiem, jak ludzie smażyli w czasach przed teflonem (wiem, ale nie chcę pamiętać), ale to była masakra. Wszystko przywierało, przyklejało się, rozpadało. Z kilku serduszek aż jedno nadawało się do uwiecznienia ;(

Na jedno serduszko:

 • długa parówka
 • jajko
 • sól, pieprz, ketchup, oliwki, itp.
Parówkę nacinamy wzdłuż, zostawiając na jednym końcu ok. 2 cm nierozciętej parówki. Zwijamy parówkę w serducho - końce możemy albo ponacinać i powsadzać jeden w drugi, żeby się nie rozpadło lub, co jest bardziej humanitarną metodą (nerwy w całości) łączymy je wykałaczką.
Podsmażamy chwilę na patelni z obu stron. Do środka wbijamy jajko. Czekamy aż się ładnie zetnie i przewracamy na kilka sekund na drugą stronę. Dekorujemy serducho wg upodobań :)

Smacznego!

4 komentarze:

 1. bardzo oryginalne... myślę, że uwiodłyby każdego faceta ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. i mi takie zrob bo juz tylko Ty mnie kochasz wiec wracaj do mnie !!! teraz moja kolej niech Rafal czeka 3 mies na Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 3. jak wrócę, to nawet u Ciebie takie mogę zrobić ;P tęsknię za Tobą i Twoją kuchnią :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...