sobota, 6 października 2012

Kasza z brokułami i cukinią


Zaczął się październik i zaczęły się obowiązki. Niestety, na przyjemności jak gotowanie mam czas tylko w weekendy. Gotuję teraz mało i szybko. Prostym pomysłem na dodatek do obiadu jest zielona kasza. Nigdy nie byłam wielkim fanem kaszy - dużo bardziej wolę ryż, ale ta wersja mnie bardzo przekonała. Jest mega prosta w wykonaniu, a przygotowanie całości zajmuje trzy minuty więcej niż ugotowanie samego woreczka kaszy.

  • kasza jęczmienna
  • brokuł
  • cukinia
 W jednym garnku nastaw wodę na kaszę, w drugim na brokuła. Teraz pokrój cukinię na cienkie plasterki i podsmaż na patelni (najlepiej w głębokiej). Do wrzątku wrzuć woreczek z kaszą. Do drugiego dodaj kostkę rosołową i podzielonego na małe cząstki brokuła. Kaszę gotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu ok. 10-12 minut, brokuła do miękkości. Po odlaniu wrzuć kaszę na patelnię do cukinii, dodaj również brokuła. Dokładnie wymieszaj, dopraw do smaku. Może odrobiną świeżej mięty? A może kilkoma listkami bazylii? Jak lubisz ;)
Takie danie  z jednego woreczka wystarczyło mi na trzy porcje - zawsze można ugotować dwa worki kaszy, wtedy wykarmisz całą dużą rodzinę :)

A co do zielonej kaszy? Pasuje wszystko  - ja dziś jadłam z kurczakiem w papirusie, o którym napiszę jutro.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...